Intel Artırılmış Gerçekliğe El Atıyor

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, artırılmış gerçeklik konusunda yeni üreticilerin yapım aşamasını kolay geçebilmesi için bir prototip geliştirmeye hazırlanıyor.

Hayatımıza hızla giren sanal gerçeklik ile beraber artırılmış gerçeklik de aynı güçle kullanıcıların karşısına çıkmaya başlıyor. Bilişim firması Intel sanal gerçeklik konusunu atlayarak artırılmış gerçeklik ile ilgili bir ürün prototipi üzerinde çalışmaya başladı.

Microsoft’un Hololens‘inden daha farklı olaacağı belirtilen çalışmanın arttırılmış gerçeklik başlığı üretmek isteyenler için de kılavuz olacağı belirtiliyor.

2015‘in Ocak ayından bugüne kadar tablet ve akıllı telefonlara altyapı sağlayan firmanın RealSense kamerası arttırılmış gerçeklik çalışmalarının temelini oluşturuyor. Microsoft ve Google‘ın artırılmış gerçeklik konusunda bugüne kadar uzun yol alması sebebi ile Intel’in şimdilik çok iddialı bir çıkış yapmayacağı da uzman görüşleri arasında bulunuyor. Intel ayrıca bilindiği gibi Recon Instruments gibi spor gözlükleri üzerine çalışan bir firmayı da konuyla ilgili çalışmalar yapmak üzere bünyesine katmıştı.

Esas olarak şirket prensibi olarak akıllı telefon, tablet ve her çeşit bilgisayara işlemci üretmek için artırılmış gerçeklik piyasasına girmeye çalıştığın söyleyenlerin sayısı da hiç de az değil…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz