iPhone’ların Ses Seviyesini Apple Watch Ayarlayacak!

Apple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı bir patent Apple Watch’un ortamlara göre iPhone’ların ses seviyesinde ayarlama yapabileceğini ortaya çıkardı. İşte, patentin detayları.

Bu yıl içerisinde Apple‘dan yeni bir akıllı saat bekliyoruz ancak henüz resmi bir duyuru bulunmuyor. Apple cephesinden gelen çalışmalar ise ikinci nesil Apple Watch‘un yolda olduğunun habercisi. Bunun son örneği ise Apple’ın akıllı saatinin iPhone’ların ses seviyesini kontrol edebilmesi için aldığı patent.

Bunu Oku : Apple Watch S’mi Geliyor!

ABD Marka ve Patent Merkezi’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı patent bilgilerine göre Apple Watch ortam ses ve gürültüsüne göre iPhone’ların ses seviyesini otomatik olarak bir ayar çekecek. iPhone kullanıcıları bu sayede telefonun sesi kısık olsa dahi gürültülü ortamlarda telefonlarının sesini duyabilecek. Ya da sessiz sakin bir yerde Apple Watch‘un ayarlamaları ile iPhone’lar daha sakin çalabilecek.

Bunu da Oku : Android Wear ile Sesli Görüşme Artık Mümkün!

apple watch ses seviyesi

Patentin teknik detaylarında ise Apple Watch‘un ortam gürültüsünü dahili mikrofonu ile algılayıp Bluetooth üzerinden iPhone‘un ses seviyesinde oynama yapabileceği yer alıyor. Google‘ın Android Wear’a geçtiğimiz haftalarda mikrofon desteğini getirdiğini düşünürsek Apple’ın bu hamlesi mikrofonu kendi amacında kullanmayı bırak neler yapıyoruz der gibi Google’a da bir ayar verme olarak düşünülebilir.

Son olarak aynı patent Apple’ın kişisel asistanı Siri‘nin kullanımında da geçerli. Siri’de bunda böyle ortam ses ve gürültüsünü algılayıp kendi konuşmasında yüksek ve alçak, dinlemesinde ise derin ve rahat olarak kendini otomatik olarak ayarlayabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz