İşte Oculus Rift’in Cep Yakan Fiyatı

Teknolojseverlerin merakla beklediği Oculus Rift’in fiyatı açıklandı, belirli bir kesim yüksek fiyat nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.

Giyilebilir teknoloji ürünleri meraklılarının beklediği Oculus Rift resmen satışa sunuldu. Ürünün piyasaya çıkacağının açıklanmasının ardından fiyatının da belli olduğu belirtildi.

İlk teslimatların Mart ayında yapılacağı belirtilen Oculus Rift, ürünün resmi sitesinden sipariş edilebilir durumda ancak yapılan açıklamalar ürünün elinize geleceği tarihi Haziran olarak belirtiyor. 20 ülkeye direkt sipariş şansı olan Oculus Rift‘in gönderim yaptığı ülkeler arasında ise Türkiye bulunmuyor ancak Nisan ayından itibaren Türkiye’de de belirli mağazalarda satışta olabilecek.

Bunu da Oku: Oculus Rift kullanıcılarına Valkyrie Sürprizi

Ürünün kutusunda ise XBox One kumandasının yanı sıra Lucky’s Tale ve EVE: Valkyrie oyunlarına da sahip olabilecek. Oculus’un açıklamasında yıl sonuna kadar 100’den fazla ürünün piyasaya çıkması beklendiği kaydedildi.

Açıklamalara göre Oculus Rift’in yurtdışında 599 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor. Ayrıca ürünü tam kapasite ile kullanabilmek için gerekli donanımlara sahip olmak da oldukça maliyetli olacak. NVidia GTX 970 – AMD R9 290 ve üstü, Intel i5-4590 ile 8 GB RAM ve üstü donanım parçaları Oculus Rift‘in tam kapasite ile kullanabilmek için yeterli olan konfigürasyon…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz