Jawbone, Ürünlerin Nabız Ölçerlerinde Değişiklik Yaptı!

Aktivite takipçileri ile tanıdığımız Jawbone, nabız ölçere sahip ürünlerinde nabız ölçerin çalışma şeklini değiştirdiğini duyurdu.

Giyilebilir teknoloji pazarında aktivite takipçisi ürünleri ile dikkat çeken Jawbone sürekli yeni ürünlerini duyursa da eski ürünlerine de destek vermeyi ihmal etmiyor. Bunun son örneği ise nabız ölçere sahip akıllı bilekliklerinin nabız ölçeri işleyişinde yaptığı değişiklik oldu.

Sürekli nabız kontrolü

Jawbone‘un akıllı bilekliklerinde kullandığı nabız ölçer sistemi kullanıcısının sadece sabahları olmak üzere bir defa nabzını kontrol ediyordu. Firmadan gelen duyuruya göre yenilenen bu nabız ölçer işleyişi nabızın gün içerisinde belirli aralıklar ile sürekli kontrol edilmesini sağlayacak. Bu da Jawbone UP3 ya da UP4 gibi ürünlerin işleyişini değiştirerek kullanıcılara daha aktif bir ürün sunmuş olacak.

Otomatik uyku modu

Jawbone’un ürünlerinde yaptığı değişiklik sadece nabız ölçer ile de sınırlı değil. Firma nabız ölçer ile birlikte ürünlerin uyku takibi özelliğini de değiştirdiğini duyurdu. Uyku takibi özelliği değişim ile beraber artık kendisi otomatik olarak devreye girecek. Yani kullanıcılar gece yatağa geçtikleri vakit Jawbone ürünlerin uyku takibi özelliği aktif hale gelecek. Bu özelliğin aktif olması için ise bundan önce kullanıcıların ürünlere iki defa dokunmaları gerekiyordu.

Jawbone‘un sunmuş olduğu bu yenilikler ürünlerin iOS ve Android uygulamaları üzerinde yüklenebilecek. Jawbone’da bu özellikler için geçtiğimiz günlerde hem iOS hem de Android uygulamasını zaten güncellemişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz