LG Watch Urbane için Arama Özelliği

Akıllı saatlerin pil güçlerinin yeterli olup olmadığı tartışıldığı ortamda, LG yeni nesil akıllı saati Watch Urbane ile arama yapabilmek için tasarlanan bir uygulama yayınlandığını duyurdu.

Giyilebilir teknolojiler geçtiğimiz yıllar içerisinde büyük ilerleme gösterdi. Akıllı saatler ise artık bildirim vermekten daha fazlasını yapabiliyor. Akıllı saatlerin en büyük dezavantajı sınırlı pil ömürleri olarak göze çarpmakta. 450mAh güce sahip piliyle Samsung Gear S 1,5 gün kullanım ömrü sunarken; test aşamasında bulunan ve 205 mAh pil gücüyle Apple Watch pil performansı merak konusu olacak gibi duruyor.

Bunu da Oku : LG Watch Urbane LTE’nin Fiyatı Ne Kadar!

Akıllı teknoloji alanında önemli yere sahip olan LG yeni nesil akıllı saati Watch Urbane’i , bu yılın başında düzenlendiği CES 2015’ten önce yapılan bir lansmanla tanıttı. LG yayınladığı bir uygulama sayesinde LG Watch Urbane ile arama yapılmasının artık mümkün olacağını duyurdu. Google Play’dan ücretsiz olarak kullanıma sunulan uygulama yalnızca Urbane ile uyumlu tasarlanmış.

Akıllı saatin ekranına gelen tuş takımı ile numara çevirerek ya da arama kayıtlarınızdan seçerek istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz. Gün içinde kullanışlı olmayacağı görüşleri öne sürülse de , araç içinde bu özelliğin faydalı olabileceği kanaatindeyiz. LG Watch Urbane, teknik özelliklerine bakıldığında 1,2 GHz hıza sahip Snapdragon 400 işlemci, Adreno 306 grafik birimi, 512 MB Ram, 4 GB Hafıza, suya ve toza dayanıklı IP67 sertikasına sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca paslanmaz çelikten imal edilen dış gövdesinin iyi bir hava kattığı da söylenebilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz