Mac Bilgisayarlar Oculus Rift için Yetersiz!

Oculus CEO’su Palmer Lucky, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in Mac bilgisayarların güçsüz olmasından dolayı sadece PC platformuna destek verdiğini açıkladı.

Teknoloji devi Apple şuan için sanal gerçeklik teknolojilerine oldukça uzakta. Firmadan bu alanda bir ürün geliştirdiğine dair bazı sızıntılar olsa da elle tutulur bir durum bulunmuyor. Bu yüzden sanal gerçeklik pazarından büyük bir darbe yiyen Apple yeni bir darbeyi de Facebook‘un sanal gerçeklik başlığı Oculus‘dan yedi.

Bunu da Oku : Apple’ın Sanal Gerçeklik için Yüzlerce Kişilik Ekibi Var!

Facebook‘un sanal gerçeklik gözlüğü ön sipariş ile satışa sunulmuş durumda ve sadece PC platformu ile çalışıyor. Tabi bu ürünleri kullanmak için güçlü grafik yapısına sahip bir bilgisayar gerekli. Oculus CEO’su Palmer Lucky‘de bu duruma dair bir açıklama yaptı ve Oculus Rift‘in neden Apple‘ı ve dolayısıyla Mac platformunu desteklemediğini açıkladı.

Lucky yaptığı açıklamada şuan piyasada bulunan Mac bilgisayarların Oculus Rift için yeterli olmadığını ve Apple’dan daha güçlü bir Mac gelmediği sürece Oculus’un Apple bilgisayarlarına destek vermeyeceğini belirtti. Bununla birlikte Lucky, Apple‘ın bu yönde bir çalışma yapması durumunda kendilerine düşen geliştirme ve destek konusunda ellerinden gelenin fazlasını da yapacaklarının altını çizdi.

Bilindiği üzere Apple ürünleri daha çok iş odaklı olduğu için grafiksel olarak pek fazla bir şey sunamıyor. Bu durumda yüksek grafik isteyen sanal gerçeklik gözlükleri için bir dezavantaj. Yaz aylarında kullanıcıların eline geçecek olan Oculus Rift ve yapılan bu açıklama için bakalım Apple cephesinden ve Apple hayranlarından nasıl bir tepki gelecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz