Mağazalarda En Çok Hangi Giyilebilir Teknoloji Markası Satılıyor?

Jeeq Data LLC isimli bir araştırma şirketi Best Buy üzerinde yaptığı giyilebilir teknolojilerde hangi marka daha çok satılıyor araştırmasının sonuçlarını yayınladı.

Markalar giyilebilir teknoloji ürünlerini, teknoloji ile birlikte moda odağında da sattıkları için akıllı saat ve akıllı bileklik gibi ürünleri birçok perakende mağazasında görmek mümkün. Jeeq Data LLC isimli bir araştırma şirketi de bu mağazalarda giyilebilir teknoloji markalarının satışlarını öğrenmek için Best Buy‘ın bazı şubelerinde bir araştırma yaptı.

Firmanın Nisan ayında yaptığı araştırmaya göre mağazalarda en çok giyilebilir teknoloji ürünü satan marka yüzde 33.94 ile Samsung. Akıllı saatleri sayesinde liderlikte bulunan Samsung’un aktivite takipçisi akıllı bileklikleri ile dikkat çeken Fitbit izliyor ve Fitbit‘in mağazalardaki satış payı yüzde 20. Samsung ve Fitbit’in ardından üçüncülük koltuğunda yüzde 17.88 ile Motorola bulunurken dördüncü sırada pazarda sadece tek ürünü bulunan Microsoft mağazalarda yüzde 12.73 ile yer alıyor. Listenin beşinci sırasında Pebble bulunurken Asus ve Garmin gibi markalar son sıralarda yer alıyor.

Firmanın yapmış olduğu bu araştırma sadece Best Buy üzerinde olsa da genel olarak bir anlam verebiliyor. Global olarak yapılan araştırmalarda da benzer bir tablo karşımıza çıkarken Apple Watch kendi mağazası dışında satılmadığı için bu listeye girememiş durumda.

en çok satan marka

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz