McDonald’s’dan Happy Meal ile Sanal Gerçeklik Başlığı!

Dünyaca ünlü fast food markası McDonald’s popüler çocuk menüsü Happy Meal’i kutularında yaptığı değişiklik ile sanal gerçeklik başlığına dönüştürdü.

Sanal gerçeklik teknolojisi popüler olmasıyla sadece teknoloji firmalarının odağında değil. Müşterilerin ilgisini çekmek isteyen markalarda bu alanda ürünler ortaya koyuyor. Bu durumun son örneği ise dünyaca bilinen fast food markası McDonald’s oldu.

McDonald’s çocuklar için haırladığı Happy Meal kutularında bir değişiklik yaparak bu kutuların sanal gerçeklik başlığına dönüşmesini sağladı. Happy Goggles olarak duyurulan bu sanal gerçeklik başlıkları Happy Meal kutularının Cardboard benzeri bir yapıyla hızlı bir şekilde içine akıllı telefon konulabilecek bir sanal gerçeklik başlığını dönüşmesi ile oluyor.

Happy Goggles sanal geceklik başlıkları 5 Mart tarihinden itibaren McDonald’s’ın İsveç’teki 14 bayisinden alınabilecek. Toplamda 3500 adetlik bir deneme yapacak olan firma eğer bu durum kullanıcıların hoşuma giderse Happy Goggles kutularını diğer ülkelere de taşıyacak.

Bu ürün ile birlikte Slope Stars isimli bir de sanal gerçeklik oyunu duyuran McDonald’s‘ın hazırladığı tanıtım videosuna yukarıdan ulaşarak ürün, kullanımı ve oyun hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz