Mercedes, Apple Watch Ugulamasını Duyurdu!

Alman otomobil devlerinden Mercedes, Apple’ın akıllı saati Apple Watch için otomobillerin bazı özelliklerinin kontrol edilebileceği uygulamasını duyurdu.

Daha önce Tesla ve Porsche gibi otomobil markalarının Apple Watch için otomobillerin bazı özelliklerini kontrol edilebileceği uygulamalar geliştirdiğini görmüştük. Apple Watch için sırada yine bir otomobil firması var ve bu firma Alman otomobil devlerinden Mercedes.

Bunu da Oku : Porsche Apple Watch’daki Yerini Aldı!

Mercedes’in MB Companion ismi ile bu sonbaharda yayınlayacağını açıkladığı uygulama Mercedes’in yeni nesli S ve C sınıfı otomobilleri ile entegre bir şekilde çalışabilecek. Uygulamanın bu otomobiller ile entegre bir şekilde çalışmasını sağlayacak sistem ise Mercedes marka otomobillerin tüm özelliklerinin kontrol edilebileceği ve multimedya sistemi olan Apple CarPlay.

Buraya kadar her şey çok güzel Apple CarPlay sayesinde Apple Watch üzerinden Mercedes marka otomobiller kontrol edilebilecek. Ancak uygulama otomobillerin hangi özelliklerin kullanımına izn verecek, işte burada bazı sıkıntılar mevcut. Bunun nedeni ise özelliklerin tam olarak açıklanmamış olması. Açıklanan özellikler arasında ise yakıt seviyesini görebilme, gidilen mesafe, aracın kilometre sayacı, bakım ve uyarı sinyalleri ve aracın nerede olduğunu görebilme gibi özellikler yer alıyor.

Yukarıda belirttiğimiz özellik sıkıntı ise uygulamada otomobili çalıştırabilme, aynaları ya da cam tavanı kontrol edebilme, klimayı kontrol edebilme gib özelliklerin yer almıyor olması. Mercedes’in bu konuya cevabı ise biraz sabırlı olun bazı özellikler ilerleyen zamanlarda eklenecek şeklinde oldu. Ancak bu eklenecek özelliklerin de destek ve yardım konusunda olacağı belirtiliyor.

Bunu da Oku : Tesla, Apple Watch Uygulaması Geliştirdi!

MB Companion uygulamasının çıkışına nerdeyse 4 ay kadar bir süre var. O zamana kadar belki Mercedes cephesinden Tesla ve Porsche‘da olduğu gibi aracın kendisinin de kontrol edilebileceği bazı özelliklerin eklendiği haberi gelebilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz