Nike, Bağcıklarını Kendisi Bağlayabilen Modelini Tanıttı!

Popüler giyim markası Nike, bağcıklarını otomatik olarak kendisi bağlayabilen ayakkabı modeli HyperAdapt 1.0’ı tanıttı.

Geleceğe dönüş filiminde yer alan bir Nike modeli, giyildiği zaman bağcıklarını kendisi bağlayıp kullanıcısını uğraştırmıyordu. Yıllardır Nike‘dan böyle bir ayakkabı geliştirip geliştiremeyeceği konusunda meraklar var. Nike ise geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile bu merakı gerçeğe çevirdi.

Bunu da Oku : Bu Tişört Kalp Atışınızı Takip Edebiliyor!

Nike Innovation Summit etkinliğinde tanıtılan HyperAdapt 1.0 isimli bu ayakkabı üzerinde bulunan teknoloji sayesinde kullanıcısı ayakkabıyı giydiğinde bağcıklarını otomatik olarak bağlıyor daha doğrusu sıkıyor. Eğer kullanıcı ayakkabının bağcıkları fazla sıktığını ya da tam sıkamadığını düşünürse ayakkabı üzerinde bulunan iki buton yardımı ile sıkma ve gevşetme yapabiliyor.

Şuan için 3 farklı renk seçeneği bulunan HyperAdapt 1.0 akıllı ayakkabının önümüzdeki yaz aylarında satışa çıkması bekleniyor. Fiyatı henüz bilinmeyen bu ürünün kullandığı teknolojinin yakın zamanda Nike’ın popüler modelleri Air Max ve Jordan gibi modellere de gelmesi bekleniyor. Unutmadan ürün satışa ilk çıktığında ilk olarak Nike+ müşteriler sahip olabilecek.

Yukarıdaki videoyu izleyerek Nike HyperAdapt 1.0 ve teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz