Oculus Touch’ın Çıkış Tarihi Ertelendi

Daha önceden 2016’da Oculus Rift’in ikinci versiyonuyla birlikte çıkması planlanan Oculus Touch’un çıkış tarihinin ertelendiği açıklandı.

Özellikle PC oyuncuları tarafından merakla beklenen Oculus Rift‘in 2016’da final sürümü ile raflardaki yerini alması bekleniyor. Oculus Rift‘ler konusunda herhangi bir sorun yaşamayan ve hatta kısa süre içerisinde ön sipariş alması beklenen Oculus Rift‘lerin içinden çıkması beklenen kontrol cihazının daha sonra kullanıcıya sunulacağı açıklandı. Gerekçe olarak ise firma yetkilileri ürünü daha başarılı bir ergonomik yapıya kavuşturmak ve çeşitli eksikler olarak değerlendirdi.

Bunu da Oku: Oculus Touch Nedir?

Konuyla ilgili daha önce de Oculus Touch‘u deneyen geliştiriciler, ürünün sanal gerçeklik deneyimine herhangi bir katkısı olmadığı konusunda görüş birliğine varmıştı.

Ürünün çıkışının gecikmesinin ise diğer firmaların ürünlerine yarayabileceğini de hatırlatalım. HTC’nin Vive sanal gerçeklik gözlüğü eğer Oculus Touch‘tan önce çıkarsa firma bu konuyla ilgili çok sıkıntı yaşayabilir.

Oculus Touch‘ın böylelikle yeni Oculus Rift ile birlikte gelmeyeceğinin kesinleşmesinin ardından ürünün ayrıca para ile satılıp satılmayacağı ya da ürünün ne zaman çıkacağı veya fiyatının ne olacağına ilişkin yeni soru işaretleri de akıllarda soru işareti olarak kalmış durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz