OnePlus Akıllı Saat Geliştirmeyecek!

Çinli mobil üretici OnePlus’ın ay başında ortaya atılan akıllı saat iddiaları şirket kurucularından Carl Pei bir fotoğraf ile asla akıllı saat geliştirilmeyecek şeklinde açıklandı.

Akıllı telefon pazarının en dinamik oyuncularından biri olan Çinli OnePlus şirketi şuan için OnePlus 3’ün heyecanını yaşasa da takipçilerine de ay başından süre gelen bir akıllı saat heyecanı yaşattı. Bu heyecan ise şirket kurucularından Carl Pei tarafından asla şeklinde bir açıklama ile kursakta bırakıldı.

Bunu da Oku : Apple Watch 2’den Beklenen Özellikler!

OnePlus şirketi akıllı telefonun ardından 2014 yılından beri bir akıllı saat haberi ile çalkalanıyordu ancak firmadan bu zamana kadar net bir açıklama gelmemişti. Haziran ayı başında ortaya çıkan bir iddia ise OnePlus‘ın bir akıllı saat geliştirdiğini ancak firmanın satışa sunup sunmayacağı konusunda kararsız olduğunu işaret ediyordu. Bu olaya son noktayı ise kuruculardan Carl Pei koydu.

Carl Pei geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile OnePlus‘ın geçmişte bir akıllı saat geliştirmeye başladığını ancak bugün böyle bir çalışmanın olmadığını ve herhangi bir akıllı saatin asla satışa sunulmayacağını belirtti.

Pei bu açıklama ile birlikte eski çalışmalardan 2015 yılına ait bir akıllı saat görseli yayınladı. Yayınlanan görsele göre OnePlus‘ın akıllı saatinin yuvarlak ekranlı farklı bir kasa yapısına ve yine farklı bir kayış yapısına sahip olduğu görülüyor.

Son olarak bir akıllı saat açıklaması yapan şirket CEO‘su Pete Lau, Ocak ayında akıllı saat çalışmalarının bittiğini ancak önlerinde bulunan yol haritasına sadık kalmaları ve asıl görevlerine odaklanmaları gerektiğini belirterek firmanın neden akıllı saatten vazgeçtiğini de açıklamış oldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz