PC’de Sanal Gerçeklik Deneyimi

Bilgisayarınızı sanal gerçeklik hissiyle kullanmaya ne dersiniz? Sanal gerçeklik gözlükleri bilgisayarlara da artık entegre edilmeye başlanıyor…

Sanal gerçeklik konusunda yeni çıkan ürünler kadar var olan teknolojileri de bu alana uyarlama da başladığına göre büyük bir gelişim var demektir.

Sanal gerçekliği kolayca yüklenebilen bir programla bilgisayarınızda bu deneyimi yaşayabilmeniz artık mümkün. Masaüstü ekranını 360 derece olarak hazırlayan bu uygulama sayesinde bilgisayarda da genişlik algılarını ve kafanızı çevirdiğiniz her yerde tıpkı gerçek hayattaki gibi aksiyon olması bilgisayarda da olacak.

Bunu da Oku: Samsung’dan 360 Derece Kamera Sürprizi

Uygulama, masaüstünüzü 360 derece sanal gerçeklik hissine büründürmenin yanında belirli alanlarda ürününüzü kullanabilmeniz konusunda da size yardımcı olabiliyor. Örneğin bir sinema salonunda ya da evde bir perde üzerinde bilgisayarınızı kullanıyormuşsunuz hissini yaşayabiliyorsunuz.

Sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olmadan kullanamayacağınız bu uygulamayı şuanda sadece Oculus Rift ile HTC Vive‘ın desteklediğini de hatırlatalım. Uygulama ise Steam üzerinde Virtual Desktop adıyla kullanıcılarını bekliyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz