Quatix 3 ile Deniz Yolculuğu Kolaylaşıyor

Akıllı saat konusunda farklı fikirlerle kullanıcıları etkilemeyi başaran Garmin, bu kez denizcilik ve balık tutkunları için geliştirdiği ürünle karşımıza çıkıyor.

Ünlü Amerikan firması Garmin, Quatix 3 akıllı saat modelini duyurdu. Bugüne kadar piyasaya sürdüğü akıllı saatleri bir konsepte bağımlı olarak tasarlayan firma bu kez denizcilik ve balık meraklılarını hedef kitle olarak belirledi.

Garmin’in var olan Fenix 3 modelinin geliştirilmiş versiyonu olarak tanıtılan Quatix 3, genel olarak teknede balık tutarken veya denizdeyken işinize yarayabilecek her bilgiyi elde etmenize yarayacak bir içeriğe sahip. Denizcilikle uğraşanlar için hayati öneme sahip olan hızınızı, suyun derinliği, su sıcaklığı ve rüzgar yönünü hesaplayabilen bu akıllı saat, deniz üzerinde işaretlediğiniz bölgeye tekrar ulaşabilmeniz için yön tarifi dahi yapabilmesiyle ilginç özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Garmin Quatix 3, bu tarz hayat kurtaran bilgilerin yanında tuttuğunuz balık sayısının verilerini de girerek yarıştığınız diğer insanlarla aranızdaki balık farkını da size sunabiliyor. Aynı zamanda Quatix 3 belirlediğiniz rotaya en hızlı şekilde rüzgar hızlarını da hesaplayarak en nasıl gideceğinizi de tarif edebiliyor.

Bunu da Oku: Garmin’den Fenix 3’e Yeni Nabız Özelliği

Garmin Quatix 3, balıkçılara yönelik saat pazarında daha önceden piyasaya sürülen Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 modelinden başta GPS özelliği olmak üzere bir çok gelişmiş uygulamalarıyla öne çıkmayı başarıyor.

Quatix 3‘ün aynı zamanda yüzme, kayak, bisiklet gibi sporlarla ilgilenenler için de kullanabileceğiniz vazgeçilmez özellikleri de bünyesinde bulundurduğunu hatırlatalım.

Bu muhteşem özelliklere sahip akıllı saatin 2016’nın ilk çeyreğinde kullanıcılara 600 dolar satış fiyatıyla sunulacağını da belirtelim.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz