Samsung Artık Tüm Apple’larda Çalışabilir

Samsung firması, Apple Watch’larla tüm akıllı saatlerini uyumlu hale getirmeye hazırlanıyor.

Samsung Gear S2 akıllı saatlerin iPhone uyumlu olmasının ardından Samsung‘un diğer tüm akıllı saat modellierinin de İphone’a uyumlu hale gelebileceği konuşuluyor.

Firma, CES 2016’da Gear S2 akıllı saatlerin iOS ile uyumlu hale geldiğini duyurmuştu. Ocak ayının ortalarından sonra hayata geçecek özelliğin ardından tüm Samsung akıllı saatlerin de Apple uyumlu olması bekleniyor.

Bunu da Oku: Samsung Gear S2 İçin Yeni Renkler Geliyor

Samsung‘dan yapılan açıklamada geçen yıl gidilen strateji değişikliğinde ‘Nesnelerin İnterneti‘ prensibini benimsediklerini ifade eden yetkililer her ürünün birlikte çalışabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Bu durumun aynı endüstride olanların yararına olacağı da şirketin konuyla ilgili politikaları arasında.

Samsung ile benzer yaklaşım içerisinde olan bir başka firma da Google. Android Wear da Samsung gibi tüm diğer tüm cihazlarla etkileşim içerisinde girmeye çalışıyor. Apple ile eşleştirildiğinde tam kapasite çalışmasa da bunun geliştirileceği düşünülüyor. Benzer şekilde Android altyapılı Pebble akıllı saatler iOS ile entegre edilebildiği halde tam kapasite ile çalışmayabiliyor.

İlerleyen günlerde Apple ile Samsung‘un zaten var olan bu rekabetinin daha da ileriye taşıması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz