Sahnede Samsung’un Yeni Akıllı Kulaklığı, Earcle!

Samsung’un yeni bir akıllı kulaklık geliştirdiği FCC dokümanlarında ortaya çıktı. Earcle isimli bu ürün yapabilecekleri kadar boyutu ile de dikkat çekiyor.

Samsung‘un hiç sesini çıkarmadan üzerinde çalıştığı akıllı kulaklığı ortaya çıktı. Anewdomain sitesinin FCC dokümanlarından elde ettiği bilgilere ve ardından ulaştığı görsellere göre Earcle isimli bu akıllı kulaklık oldukça ufak boyutlarda ve birçok özelliğe sahip.

Bunu da Oku : Sony’den Akıllı Bluetooth Kulaklık Geliyor!

Anewdomain‘in ulaştığı belgeler aslında Ekim 2015‘e ait. Yani ürün geliştirilmeye başlanalı epey bir zaman olmuş ve ürünün hala geliştirilip geliştirilmediği ve satışa sunulup sunulmayacağı belli değil. Ancak Earcle akıllı kulaklığın yapabileceği bazı özellikler arasında müzik değiştirilebilme, ses ile mesaj gönderebilme ve gelişmiş arama kalitesi yer alıyor.

Bu özellikleri Samsung Galaxy akıllı telefonlar ile Bluetooth yardımı ile yapabilen Earcle akıllı kulaklığın sağ ve sol üniteleri birbirinden bağımsız olarak çalışabiliyor. Üzerinde tek bir kontrol düğmesi bulunan ürün biraz önce söylediğimiz ses ile mesaj ve konuşmalar için mikrofon bulunduruyor.  Samsung Earcle akıllı kulaklık farklı mekanlara göre farklı ses ayarlamaları da yapabiliyor.

Henüz Samsung‘dan ürün hakkında resmi bir açıklama gelmiş değil. Belki de ürün rafa kaldırılmış bile olabilir ancak öyle değilse ürünü muhtemelen MWC 2016 etkinliğinde sahnede göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz