Samsung Reklamında Apple Watch!

Samsung’un, Los Angeles Clippers’ın yıldız oyuncusu Chris Paul ile gerçekleştirdiği bir reklamda Apple Watch’un görünmesi Samsung’u yeniden sıkıntıya düşürdü.

Samsung geçtiğimiz sene Oscar töreninde Ellen Degeneres‘in Galaxy S5 ile selfie çekip tweet atması ile ürününün reklamını yapmış hatta atılan tweet paylaşım rekorları kırmıştı. Ancak daha sonra Ellen Degeneres’in çektiği bu fotoğrafı Twitter’a iOS bir cihaz üzerinden yüklediği ortaya çıkmış ve Samsung ters köşe olmuştu. Şimdi ise Samsung yine ters köşe bir reklam durumu ile karşı karşıya.

NBA takımlarından Los Angeles Clippers’ın yıldız oyuncusu Chris Paul ile bir reklam çalışması yapan Samsung, Paul’dan Galaxy S6 ile selfie yaptığı bir fotoğrafını paylaşılmasını istemiş olacakki Paul’dan böyle bir hamle geldi. Buraya kadar her şey güzel ancak paylaşılan fotoğrafta Paul’un kolunda bir Apple Watch görünüyor.

apple watch samsung

Chris Paul Galaxy S6 kullanıyor denilecekken bir anda Chris Paul Apple Watch kullanıyor diyen Samsung reklamlarda ikince kez Apple tarafından ter köşe oldu. Sosyal medya da epey bir alay konusu olan bu reklam Samsung’u nasıl etkiler bilinmiyor ancak bu ters köşe reklamların altı araştırılmalı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz