Samsung Sanal Gerçeklik Film Stüdyosu Açıyor!

Teknoloji devlerinden Samsung sanal gerçeklik için bir yenilik yaparak New York’ta sanal gerçeklik için film stüdyosu açacağını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Facebook sanal gerçeklik için bir AR-GE üssü kuracağını duyurmuş ve burada sanal gerçeklik için yeni teknolojiler ve içerikler geliştirileceğini belirtmişti. Bunun ardından da ünlü oyun yapım şirketi Crytek ülkemizde bir sanal gerçeklik laboratuvarı açmış ve aynı şekilde Crytek de burada yeni içerikler ve uygulamalar geliştirileceğini duyurmuştu.

Bunu da Oku : Facebook’tan Sanal Gerçeklik AR-GE Üssü Geliyor!

Şimdi ise benzer bir açıklama Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünün sahibi Samsung’dan geldi. Sundance Film Festivali’nde sahneye çıkan Samsung’da Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde olan Marc Mathieu firmanın New York‘ta sanal gerçeklik için bir film stüdyosu açacağını duyurdu. Festivalde sanal gerçeklik gözlükleri için hazırlanmış Funny or Die isimli bir de örnek içerik gösteren Samsung hedef kitlesinin dikkatini çekmeyi başardı.

Bunu da Oku : Crytek Sanal Gerçeklik Laboratuvarı Açtı!

Samsung’un bu adımı sayesinde sanal gerçeklik gözlükleri için yeni bir içerik serisi üretilecekken yönetmen ve film yapımcılarına da yeni bir pazar açılmış olacak. Zaten Samsung‘un planıda film dünyasındaki isimleri sanal gerçeklik alanına çekmek ve bu ürünler için içerik üretilmesini sağlamak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz