Samsung Sessiz Sedasız Akıllı Bileklik Çıkarttı

Mobil Dünya Kongresinde sessiz sedasız şekilde ortaya çıkan Samsung’un yeni akıllı bilekliği dikkatlerden kaçmadı.

Teknolojiseverlerin merakla takip ettiği Mobil Dünya Kongresi 2016‘da farklı ürün tasarımları ve haberleri gelmeye devam ediyor.

Samsung firması yine bir fuarı boş geçmeyerek çok da gün yüzüne çıkartmadığı bir projesini gözler önüne serdi. Galaxy S7 aksesuarları içerisinde bulunan Charm ismi verilen akıllı bileklik, sadece ürünle birlikte çıkan ürünler listesinde görülebiliyor. Bu yıl sanal gerçekliğe daha fazla önem verdiği bilinen Samsung‘un Charm için büyük bir tanıtım yapmamasının altında da bu nedenin yattığı tahmin ediliyor.

Bunu da Oku: Vestel’den Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik Geliyor!

Yuvarlak veya düz tasarımlı olmak üzere iki farklı tasarımı bulunan Samsung Charm aksesuar görünümü ile teknolojik bir alet değilmiş gibi görünüyor. Klasik akıllı bileklik özelliklerinden adım sayma, yakılan kaloriyi, gidilen mesafeleri ölçebiliyor Charm… Akıllı telefon aracılğı ile de kullanıcısının bilgisine sunabiliyor.

Samsung Charm akıllı saat özellikleri de taşıyor. Gelen arama ve SMS‘leri LED ışığı ile uyaran Charm, 18 güne kadar varan batarya süresi ile dikkat çekiyor. Bu akıllı bilekliğin Samsung S7 ile birlikte çalışacağı tahmin ediliyor ve telefonun çıkışı ile aynı anda raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz