Samsung’dan Çok Kullanışlı Kablosuz Kulaklık Geliyor

Dünya devi Samsung, kablosuz akıllı kulaklığı ile piyasaya yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Tüm detayları ile Samsung Gear Icon X burada…

Samsung’un Android Wear işletim sistemini artık kullanmayıp kendi üretimi olan Tizen’i kullanmaya başlayacağını açıklamasının ardından yeni aksesuarını da tanıttı.

Tüm detayları ile tanıtılan kablosuz kulakiçi kulaklık ile Samsung hem şık tasarımı hem de kablosuz kulaklığı daha da yaygınlaştırmak için önemli bir adım attı.. Tanıtımı gerçekleştirilen ve Gear Icon X adı verilen kulaklık tahmin edileceği gibi sadece müzik dinlemeye yaramayacak. İvme ölçer, kalp ritmi sensörü, katedilen mesafe, hız ve süre, kalori yakma hesabı gibi özellikler Gear Icon X ile birlikte kullanıcıya ulaşacak.

Bunu da Oku: Jaybird’den Moda Tutkunlarına Çok Şık Yeni Akıllı Kulaklık

4 GB dahili hafızası ile yaklaşık 1000 adet MP3‘ü hafızasında tutabilecek olan kulaklık Android 4.1‘in üzerinde ve 1.5 GB RAM‘e sahip tüm cihazlarda da kullanılabilecek. Bluetooth 4.1 ile kulağa takıldığı anda çalışmaya başlayan Samsung Gear Icon X ayrıca üzerinde müzik kontrolünü gerçekleştirebiliyor. Ayrıca çağrıları da cevaplayabiliyorsunuz.

Kendi hafızasında müzik dinlediğinizde 1.5 saat şarj ömrü olan kulaklığı eşleştirdiğiniz cihazdan müzik dinlediğinizde ise 3.5 saate kadar kullanım süresi elde edebiliyorsunuz.

Samsung Gear Icon X‘in fiyatı 199 dolar olarak belirlenirken yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkarılacağı da gelen haberler arasında…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz