Samsung’dan eSIM Destekli İlk Model

eSIM özelliğine sahip olacak olan Samsung Gear S2 modeli ile sim kartsız operatör kullanımı yavaş yavaş ortadan kalkabilir…

Samsung‘un beklenen Samsung Gear S2 Classic‘in eSIM özelliği taşıyan cihazı duyuruldu. Giyilebilir cihazlar arasında eSIM‘i destekleyen ilk model olma özelliği taşıyan cihaz ile birlikte sim kartların fiziksel gerekliliği de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlıyor.

Bunu da Oku: Son Biohacker Eğlencesi Deri Altına LED

Samsung Gear S2‘ın 3G uyumlu modeli sim karta fiziksel olarak ihtiyaç duymayacak teknolojinin giyilebilir cihazlardaki ilk örneği olarak Mart ayında satışta olacağı belirtiliyor… Bu değişiklik ile birlikte akıllara gelen ilk konu ise Samsung’ın Gear S2‘de daha fazla fiziksel alan açtığı töününde oldu. Uzmanlar bundan sonra çıkacak Samsung akıllı saat modellerinin ya daha ince, ya da çok yeni bir özellikle bu boşluğu doldurmaya çalışacağı ifade ediliyor. Zira bir nano SIM kart yuvasının bile akıllı saatler içinde batarya kadar büyük yer kaplıyor.

Mobil operatörler topluluğu GSMA‘nın raporuna göre akıllı telefonlara bile Haziran ayında gelecek olan teknolojinin akıllı saatler için Mart ayında Samsung ile gelecek olmasının ise eSIM için ciddi bir adım olacağı konuşuluyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz