Samsung’dan Giyilebilir Teknolojiler için Bükülebilir Ekran!

Samsung yeni almış olduğu bir patent ile giyilebilir teknolojiler için bükülebilir ekran teknolojisinin yolunu açtı. İşte, Samsung’un patentinden detaylar.

Apple akıllı saati Apple Watch‘u ön sipariş ile satışa sundu ve beklendiği gibi Samsung‘da yerinde durmuyor. Giyilebilir teknolojiler içerisinde sürekli yenilikler deneyen Samsung bu seferde bizi şaşırtmadı ve firmanın üzerinde çalıştığı yeni akıllı ürünü hakkında detaylar ortaya çıktı.

Bunu da Okuyun : Samsung’dan Yeni 3G’li Saat Geliyor!

Patently Mobile tarafından ortaya konulan görsellere göre Samsung bükülebilir ekran teknolojisine sahip yeni bir akıllı ürün üzerinde çalışıyor. Hatta ortaya çıkan bu patent Samsung‘un 2014 yılının ortasında almış olduğu sarmal yapılı bir teknolojinin de devamı niteliğinde. Belli ki Samsung geliştirmiş olduğu bir teknolojiyi yenileyerek trend olan giyilebilir teknolojilere uyarlamak istiyor.

samsung bükülebilir ekran

Samsung‘un tek isteği yeni patentinin sadece giyilebilir teknolojilerde işe yaraması değil. Samsung bu teknolojisini bir akıllı telefon ve akıllı bileklik, akıllı saat ya da akıllı bilezik gibi bir akıllı moda ürününde ortak bir şekilde kullanmak istiyor. Bunun sebebi ise alınan patentteki ürünün tamamen ekran olması ve büyüklüğünün bir akıllı telefon ebadında olması.

Aslında detaylar henüz belli değil ancak şöyle düşünebiliriz. Cebimizde bir Galaxy S6 var ve istediğimiz zaman bu akıllı telefonu bileğimize takabiliyoruz. Samsung sürekli yeni şeyler deniyor ancak giyilebilir teknoloji pazarında hala aradığını bulamadı. Bakalım Samsung bu yeni teknolojisi ile neler yapacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz