Samsung’un Oscar Planı Son Anda İptal Olmuş

Oscar törenlerinde geçtiğimiz yıllarda Galaxy Note 3 ile çekilen selfie ile törenin önüne geçen Samsung’un Di Caprio’nun ödül aldığı 2016 Oscar Ödülleri’nde ilginç bir etkinliği son anda yapmaktan vazgeçtiği gün yüzüne çıktı.

Dünya çapında büyük ilgiyle takip edilen Oscar ödül töreninde Samsung‘un sanal gerçeklikle ilgili yapmayı planladığı etkinliğin son anda iptal edildiği ortaya çıktı.

Leonardo DiCaprio‘nun uzun süredir beklediği Oscar ödülü ekseninde gerçekleştirilmesi düşünülen etkinliğin neden iptal edildiği ise henüz netlik kazanmış değil.

Düzenlenmesi planlanan etkinliğin içeriği ise daha sonradan üstteki videoda yönetmen Casey Neistat tarafından açıklandı. Planlanan şakada, Samsung’un Amerikalı yönetmen Casey Neistat ile birlikte planladığı etkinlikte Neistat, elindeki Gear 360 VR kamera ile Oscar törenlerinin düzenlendiği Dolby Tiyatrosu’nda dolaşarak çeşitli görüntüler yakalayacaktı. Neistat, Leonardo DiCaprio‘nun almayı beklediği heykelciği ünlü oyuncunun elinden kaparak çekimine devam edecekti. Çekilen görüntüler daha sonradan yayınlanarak tüm dünyaya izletilecekti ancak Samsung firması bu etkinliğin neden gerçekleşmediği ile ilgili heüz bilgi paylaşmadı.

Bunu da Oku: Samsung Sessiz Sedasız Akıllı Bileklik Çıkarttı

Planın kusursuz işlemesi için daha önceden prova bile yapan ekibin daha sonradan bu şakadan vazgeçtiği ve Oscar törenlerine sadece bir televizyon reklamıyla çıkma kararı aldığı belirtildi.

Bilindiği gibi 2014 yılında da ünlü talk showcu Ellen DeGeneres‘in yıldızlar selfiesi de yine Samsung’un Galaxy Note 3 akıllı telefonu ile çekilmiş ve firma bu sayede ürünü mükemmel bir pazarlama yöntemiyle satma yoluna gitmişti. Oscar törenlerinde ayrıcalığı olan Samsung eğer Gear 360 VR kamera ile bu etkinliği gerçekleştirseydi yine başarılı bir satış stratejisi gerçekleştirmiş olacaktı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz