Sanal Gerçekliğe Eldiven Çözümü Geliyor

Sanal gerçekliğin hayatımıza girmeye başladığı şu günlerde konuyla ilgili kullanıcıya yönelik çözümler de tanıtılmaya devam ediyor.

Sanal gerçeklik başlıkları ile ilgili en büyük tartışmaya neden olan konulardan birisi de ürünü kullanırken ellerde tutulmak zorunda olan bir nevi joystickler. Onların yardımı ile sanal gerçeklik alemindeki karakterinize hareketlendirebilmenin pratik olmadığı görüşünde birleşenlerin sayısı hiç de az değil. Konuyla ilgili çözüm sunanlardan birisi de Manus oldu.

Bunu da Oku: Akıllı Eldiven ile Dokunmadan Kontrol İmkanı

Oculus Rift , PlayStation VR ve HTC Vive‘a entegre edilmesi düşünülen Manus VR, eldiven şekliyle kullanımı kolay bir şekilde sanal gerçeklik ortamında tamamıyla kendiniz olarak var olmanızı sağlamay hedefliyor.

Hollanda menşeili üreticilerin ürettiği Manus VR ile ilgili yapılan ilk açıklamada eldiven şeklinin kullanıcıların daha kullanışlı bulacaklarından emin olduğunu söyleyen Jules Blok ürün ile ilgili detayları paylaştı. İlk etapta her bir parmağa elastik sensörler kullanmayı hedeflediklerini ancak bunu başaramadıklarını belirten Blok, her bir eldiven parmağına iki sensör kullanarak başarıya ulaştıklarını belirtti.

Tamamen polyesterden yapılan eldivenin gelişiminin tamamlanmadığı ve fiyatının da 250 dolar civarında seyredeceği kaydedildi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz