Sanal Gerçeklik İçin En İyi Ekran Kartı Satışa Çıkıyor

Grafik kartlarının en büyük üreticisi NVidia, sanal gerçeklik konusunda en yüksek performansın yakalanacağı ekran kartının satış tarihini ve fiyatını duyurdu.

Sanal gerçeklik başlıkları almak kadar onları çalıştıracak konsollar veye bilgisayarlar bulmak da oldukça zorlaşmaya devam ediyor.

Sanal gerçeklik uğruna parayı gözden çıkaranlara NVidia firması GeForce GTX 1080 modeli ile bu alandaki en iyi performansı sunduğunu vaad ediyor. Bir önceki son teknoloji ekran kartından 2 kad daha yüksek performans sergilediği kaydedilen bu ekran kartı için sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilmek için en yeterli ekran kartı olduğu belirtiliyor.

Bunu da Oku: 

Konuyla ilgili açıklama yapan NVidia‘nın PC bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Jeff Fisher’in açıklamasına göre, GeForce GTX 1080‘in ilk Pascal oyun GPU’su olduğu ve geliştirilmiş performans ve verimlilikle oyunlarda inanılmaz yüksek çözünürlüklü gerçeklik ve derinlik hissi verildiği ifade edildi.

NVIDIA GeForce GTX 1080Founders Edition” adı ile 27 Mayıs tarihinde piyasaya sunulacağı açıklandı $699 fiyat etiketine sahip olacağı belirtilen ürünün ülkeler arasındaki kurlardan dolayı farklı fiyatlandırmalara tabi olabileceği ifade ediliyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz