Sanal Gerçeklik için Kablolar Büyük Engel!

Facebook’un sahip olduğu sanal gerçeklik firması Oculus’un kurucusu Palmer Luckey sanal gerçeklik ürünleri için bazı açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 2 yıl önce Facebook tarafından satın alınan sanal gerçeklik firması Oculus henüz ilk ürününü piyasaya sürmüş değil. Firma kullanıcıya gelecek olan son sürüm için çalışırken Oculus kurucusu Palmer Luckey‘den sanal gerçeklik dünyasına dair bir açıklama geldi.

Bunu da Oku : Zuckerberg’den Oculus Deneyimi!

Palmer Luckey yaptığı açıklamada ilk olarak Oculus Rift‘in son düzlüğe yaklaştığını belirtti ve Oculus Rift’in piyasada farklı bir durum oluşturacağını belirtti. Bunun sebebini şuan piyasada olan ürünlere bakarak söyleyen Luckey bu sanal gerçeklik ürünlerinin bir problemi olduğunun bunun da kablolar olduğunu belirtti.

Yetersiz donanım!

Birçok sanal gerçeklik başlığının henüz yeterli donanıma sahip olmadığı için bilgisayar yardımı ile çalıştığını belirten Luckey kullanıcıların ürünleri kullanırken kablolar ile boğuşmak zorunda kaldığını ve bu durumunda kullanıcılar tarafından benimsenmeyeceğinin altını çizdi. Herhangi bir kablo ile başka bir yere bağlı olarak çalışan sanal gerçeklik başlıklarının kullanıcıya sınırlı alan ve epey düşük bir yetki vermesinden dolayı başarılı olamayacağını söyleyen Luckey bu engelin çözülmesi için firmaların ürün donanımlarını artırması gerektiğini de belirtti.

Son olarak Oculus Rift için bu konu üzerinde çok sıkı bir şekilde çalıştıklarını Luckey kendi sanal gerçeklik başlıkları için kablo durumu ve donanım konusu hakkında net bir açıklama yapmadı. Bakalım Oculus Rift kurucusunun da dediği gibi yüksek donanım ve kablolardan arınmış bir halde mi gelecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz