Sanal Gerçeklikte Kendi Elinizi Kontrol Etme Dönemi

VR başlıklar için üretilen el kumandaları tarihe karışıyor. Bağımsız geliştiriciler, sanal gerçeklik ortamında kumandasız nesnelere dokunabilme imkanını sağladı.

Sanal gerçeklik cihazlarının görülen en önemli eksikliklerinden birisi elinize herhangi bir yardımcı kumanda almadan sanal dünyada birşey yapamamanız oluyor. Bu sorun geliştirilen yeni bir ürünle aşılma olanağı sağlıyor.

Leap Motion markasının ürünü olan Orion, kullanıcıların en çok şikayet ettiği kontrol sağlamada zorluk çıkaran kumanda kullanımını ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Sanal gerçeklik kitlerinin aracı kumandalar olmadan daha sağlıklı çalışacağı ortak kanısına vararak kendi eliniz ile sanal gerçeklik ortamında nesnelere dokunabilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Bunu da Oku: İşte Oculus Rift’in Cep Yakan Fiyatı

Yapılan açıklamaya göre ilk etapta Oculus ve HTC Vive için geçerli olacak olan bu özellik ile herhangi bir donanım ürünü kullanmanıza gerek kalmayacak.

Sanal gerçeklik ekranında beliren el tanımlama butonu ile kolaylıkla gerçekleştirbileceğiniz bu özelliğin VR başlıklar piyasaya çıktıkça tüm sanal gerçeklik başlıklarında olacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz