Spotify Yeni Donanım Girişimi

İnternet üzerinden birçok müzik veri akışına izin veren Spotify platformu, web sayfalarından verdikleri bir iş ilanına göz attığımız donanım işine giriyor. Kıdemli Ürün Yöneticisi arayan şirketin aradığı niteliklere ve iş tanımına bakılırsa yeni gelecek ürünün giyilebilir bir teknoloji olması muhtemel.

Nabızınızı ölçebilen kulaklıklar üreten Lifebam’da CEO koltuğunun sahibi Omri Yoffe’ye göre Spotify, koşu temposu ve antrenman temposuna göre Spotify havuzunda bulunan şarkıların ritmini eşleyecek bir algoritma peşinde ve bunu giyilebilir bir teknolojide buluşturmayı hedefliyor. Zira şu an böyle bir teknoloji hizmeti yok.

Akla yatkın gelen teorilerden biri de Amazon Echo ve Google Home de yapıldığı gibi sesle başlatılabilecek ve AirPod benzeri kablosuz kulaklıklarla oynatma listelerini otomatik olarak çalabilecek bir hazırlık.

İLK DENEME DEĞİL

Kitlesel fonlama yönetimin de kurulan ve Tayvan’da merkezi bulunan akıllı saat üreticisi Pebble, şu anki sahibi Fitbit’e geçmeden önce GPS aktivasyonlu, bağımsız çalışan bir Android cihaz üzerinde çalışıyordu.

En önemli özelliklerden birinin ise Spotify olacağı söyleniyordu. Pebble Core adı verilen cihaz, müzik yayınının yanında kaydedilmiş parçaların da çalışma sırasında çalınabilmesini sağlayacaktı ancak plan gerçekleşmedi. Spotify ise bu fikri değerlendirecek gibi görünüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Harun Gürcan

Harun Gürcan

1997 yılında Antalya'da doğdum İlk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra eğitim için Ankara'da ikamet etmeye başladım. Şuan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konsrvatuvarında 2. sınıf öğrencisiyim.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz