Swatch, Tissot ile İlk Akıllı Saatini Duyurdu!

İsveçli saat üreticisi Swatch yaptığı bir duyuru ile Tissot markası altında tam anlamıyla akıllı saat diyebileceğimiz ile saatini tanıttı. 

İsveçli popüler saat üreticisi Swatch ilk akıllı saatini geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde tanıtsa da Swatch Touch Zero One isimli bu ürün sadece voleybolculara hitap ediyordu. Firmanın ikinci akıllı saat atılımı ise klasik saat üzerinde NFC bulunduran Bellamy olmuştu. Ancak bu ürünler tam anlamıyla bir akıllı saati yansıtmıyor.

Bunu da Oku : Swatch Akıllı Saat için Patent Topluyor!

Swatch da hem bu durumun hem de akıllı saat pazarının gelişmesinin farkında olmuş olacakki gerçek manada ilk akıllı saatini Tissot markası altında duyurdu. Tissot Smart-Touch isimli bu ürün klasik saat tasarımında ancak üzerinde bulunan ekranı, sensörleri ve özellikleri ile tam bir akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinde bulunan ekranı sayesinde akıllı telefonlardan bildirimler ve spor aktiviteleri gibi bilgileri gösterebilen ürün telefon uygulamalarını da kontrol edebiliyor.

1 yıldan fazla bir süre batarya ömrüne sahip olan Tissot Smart-Touch’un satış fiyatı ise 1100 ile 1200 dolar civarında olması bekleniyor. Çıkış tarihi belli olmayan ürünün  satış beklentisi ise arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz