Telefon Almadan Çocuğunuzu Arayabileceksiniz

Aileler için geliştirilen ZTE mamorino Watch telefon kullanma çağı gelmeyen çocuklarına ulaşmak isteyen ebeveynler için kolay bir çözüm olacak.

Çinli teknoloji üreticisi ZTE çocuklarına telefon almadan uzakta olduklarında seslerini duyabilmek ve konumlarını bilebilmek isteyen aileler için özel saatler üretti.

Çocukların ilgisini çekebilecek renkli tasarımının yanı sıra çocuklar ailelerinden gelen aramalara cevap verebiliyor ve mesajları okuyabiliyor. Dokunmatik ekranlı bu saatlere ebeveynlerin yüksek ilgi göstermesi beklenirken akıllı saatin üzerindeki GPS sistemi sayesinde konum bilgileri de anında belirlenebiliyor.

Bunu da Oku: Alcatel CareTime ile Çocuklar Daha Güvende Olacak

1.4 inçlik ekrana sahip mamorino Watch isimli bu akıllı saat için dört farklı renk seçeneğinin yanı sıra suya, toza ve darbelere karşı da iddialı şekilde dayanıklı. 410 mAh gücündeki pillerle uygun kullanım süresi yaratan mamorino Watch şimdilik sadece Japonya‘da satışa sunulacak.

Eğer beklenen ilgi gösterilirse daha da geliştirilerek dünya pazarına açılması muhtemel bu akıllı saatin Mart ayında satışa çıkması ve son kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz