Tissot’tan Yeni Akıllı Saat Modeli

İsviçreli saat üreticisi Tissot, tam anlamıyla bir akıllı saat üretimi gerçekleştirdiğini ve bunun ilk olarak Baselworld fuarında tanıtılacağını açıkladı.

Swatch saat grupları CEO’su Nick Hayek, yaptığı açıklama ile 17 Mart’ta başlayacak Baselworld fuarında ilk akıllı saat modellerinin tanıtımını gerçekleştireceklerini açıkladı.

Bu yıl 3 yeni model çıkartacak olan ünlü İsviçreli saat üreticisi Tissot‘nun ilk kez Baselworld fuarında ortaya çıkacağı ifade edildi.

Bunu da Oku: NFC’li Swatch Bellamy Visa İşbirliği ile Geliyor!

Akıllı saatlerin ortaya çıkmasının ardından analog kol saatlerinin geleceğine ilişkin soru işaretleri de zaman zaman gündeme gelmekteydi. Şirket olarak akıllı saat fikrine kapılarını sonuna kadar açan şirketin CEO’su Hayek Apple Watch çıktığı dönemlerde yaptığı açıklamada, “Apple Watch ilginç bir oyuncak değil, bir devrimdir. Bunu herkes yapabilir. Samsung, Sony… Bunu herkes yapar.” ifadelerini kullanmıştı.

Swatch markası altında saat üretimini devam ettiren firmanın, The Swatch Bellamy adıyla bir bilekle ödeme sistemini dahi sistemine eklemişti.

Dünya saat üreticilerinin en önemli firmalarından biri olan İsviçreli firmanın akıllı saat ile ilgili yaklaşımlarının devam edeceği ve anolog saatlere akıllı saat özelliklerini nasıl ekleyeceklerini ise hep birlikte izleyeceğiz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz