Titanic’in Nasıl Battığı Sanal Gerçeklik İle Yaşatılıyor

Sanal gerçeklik ilginç reklam kampanyaları ya da oyunlar kadar bir çok alanda kullanılmaya başlandı. Bu kez Titanic’in batışı işte böyle yaşatılmaya çalışılıyor…

Dünyanın en dramatik gemi batmalarından biri olan Titanic‘ten kalanlar, vahim kazada ölenler ve hayatta kalanlar hala hafızalarda yer etmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri‘nde çıkan bir sanal gerçeklik videosu, Titanic‘in nasıl battığına ilişkin tam donanımlı bir görüntüyü yaşatmaya çalışıyor.

Halen filmleri, hikayeleri ve gemiden çıkan ganimetleri konuşulan Titanic‘in nasıl battığına ilişkin ilginç bir uygulama gerçekleştirildi. 1500 kişinin hayatını kaybettiği ve yaklaşık 700 kişinin kurtulduğu Titanic isimli geminin batışı sanal gerçeklik ile yaşatılmaya çalışılıyor.

Bunu da Oku: Pornhub, Sanal Gerçeklik İçerik Yayınına Başladı!

Titanic Hope and Glory isimli kurum, batması mümkün olmayan şeklinde tanımlanan geminin batışını tarihi kaynaklara dayanarak gerçeği ile birebir aynı şekilde batışını yayınladı. Sanal gerçeklik başlıkları ile o anlara şahit edebildiğiniz görüntüler büyük ilgi çekti.

Üstteki videoda 360 derece olmayan görüntüsü ile bu deneyimin nasıl olduğunu gözlemleyebilirsiniz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz