Türkiye’nin Yeni Sanal Gerçeklik Merkezi VR Fun Center

Türkiye’nin en büyük sanal gerçeklik oyun salonu VR Fun Center İstanbul’da sanal gerçeklik ve oyun severlerin hizmetine açıldı.

İnternet kafelerin artık yerini PlayStation kafelere bıraktığı bu dönemlerde bayrağı PlayStation kafelerden de yavaş yavaş devralacak tek teknoloji sanal gerçeklik ve adım adım bu durumu doğru ilerliyoruz. Bu durumun ülkemizdeki son örneği ise VR Fun Center ismi ile İstanbul’da açılan sanal gerçeklik merkezi.

Bunu da Oku : Daha İnce HTC Vive Geliyor!

Sanal gerçeklik teknolojisi ile uzaktan yakından bir alakanız var ise Çin‘de bulunan sanal gerçeklik kafelerini ve şöhretlerini duymuşsunuzdur. Ülkemizde de bazı girişimciler bulundukları lokasyonlarda sanal gerçeklik kafeleri açsa da ürünlerin pahalı olması dolayısıyla fiyatların pahalı olması aynı zamanda PlayStation neslinin henüz sanal gerçekliği keşfedememesi bu kafelerin kapanmasına sebep oluyor. VR Fun Center ise Türkiye’nin en büyük sanal gerçeklik merkezi olarak hem sanal gerçekliği duyurmak hem de olumsuz durumlara karşı bir dur demek için yapılan bir girişim demek yanlış olmaz.

vr fun center oyun salonu

İstanbul Ataşehir‘de sanal gerçekliğe gerçekten merak salmış 3 kafadar tarafından açılmış olan VR Fun Center, 300 metrekare alanda 14 adet HTC Vive ve el kontrolcüleri ile donatılmış en teknolojik oyun salonu. 10’ar metrekarelik odalarda oyuncular için keyifli bir ortam sunan VR Fun Center’da HTC Vive için sunulan oyunlardan neredeyse tamamı bulunuyor.

İlerleyen zamanlarda kendi sanal gerçeklik oyunları geliştirmek isteyen ve sanal gerçeklik platformu Virtuix Omni‘yi de oyunculara sunmak isteyen VR Fun Center haftanın her günü saat 10 ile 24 arasında kapılarını açık tutarken 1 saatlik sanal gerçeklik keyfinin fiyatı ise 60 TL. 

Daha fazla detay için buradan VR Fun Center sitesine buradan da Teknolo.com’un hazırlamış olduğu detaylı içeriğe ulaşarak göz atabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz