Wahoo ile Apple TV’de Spor Yapılabilecek

Giyilebilir teknoloji ürünleri ile entegre eksikliği olan Apple TV, Wahoo 7 Minute Workout ile birlikte ekrandan spor yapma alışkanlığını geri getirmeyi amaçlıyor.

Wahoo 7 Minute Workout, yani Wahoo 7 dakikalık egzersiz uygulaması, kullanıcılarına fitness alışkanlığı kazandırmaya çalışan bir uygulama. Apple TV üzerinden kullanılabilen bir uygulama olan Wahoo sayesinde TV önünde egzersiz yapma alışkanlığı kullanıcılara yeniden kazandırılmak isteniyor.

Akıllı telefondaki versiyonuyla benzerlik gösteren Wahoo 7 dakikada egzersiz uygulaması, 12 farklı vücut ağırlığı egzersizi ile 7 dakikalık hareketlerle spor alışkanlığı elde ettirmeye çalışıyor. Ekstra herhangi bir alete ihtiyacınız olmayacak egzersizler sayesinde spor yapma alışkanlığınız üst seviyelere çekilmeye çalışılıyor.

Bunu da Oku: Apple TV’de 360 Derece Dönemi Başlıyor

Uygulamayı ilginç hale getiren ise Wahoo Tickr X kalp izleme bandını bluetooth aracılığı ile eşleştirdiğinizde ise performansınızı daha detaylı görme ve inceleme şansını olabiliyor. Bu, egzersiz yoğunluğunuzu ölçmek için kalp atışı hızınızı görmeye, yakılan kalorileri kaydetmeye vesile olmuş oluyor. Aynı zamanda bu eşleşme sayesinde Apple TV ekranında ekranın sağında anlık olarak da vücut verilerinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Uygulama aynı zamanda harici bir ürünün Apple TV‘ye bağlanması anlamında da bir ilki yaşıyor. Apple TV‘nin bu tür uygulamalarının ise önümüzdeki süreçte artarak devam etmesi bekleniyor.

Apple TV için olan Wahoo 7 Minute Workout uygulamasını Apple Store’dan ücretsiz edinebilmeniz mümkün. Uygulama için satın almaların ise var olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz