watchOS 2 Ertelendi!

Apple Watch’un işletim sisteminin yeni versiyonu watchOS 2 dün yayınlanacakken Apple’dan bir erteleme haberi geldi. İşte, ertelemenin sebebi.

Apple’ın 9 Eylül tarihinde yaptığı etkinlikte hem iOS 9 için hem de watchOS 2 için 16 Eylül tarihini göstermişti. 16 Eylül yani dün itibari ile iOS 9 dağıtılmaya başlandı ancak Apple Watch kullanıcılarının merakla beklediği watchOS 2 dağıtılmadı ve Apple’dan watchOS 2’nin ertelendiği haberi geldi.

Bunu da Oku : watchOS 2, 16 Eylül’de Yayınlanacak!

Meraklıların ertelemenin sebebini araştırması ile birlikte Apple cephesinden watchOS 2‘nin ertelenmesi hakkında resmi bir açıklama geldi. Teknoloji devinin yaptığı açıklamaya göre watchOS 2’de büyük bir hata bulundu ve bu hatanın giderilmesi için kısa da olsa bir süreye ihtiyaç var, watchOS 2’yi tekrar stabil hale getirmek için çalışacağız ve en kısa zamanda watchOS 2‘yi yayınlayacağız denildi.

Daha önce geliştiricilerden de negatif yönde eleştiriler alan watchOS 2’nin güncellemelerdeki pil süresi ve stabilliği eleştirilmişti. Apple’ın da bunu son anda farketmesi ve ürünü ertelemesi de işin diğer garip yanı. Olaydaki diğer garip durum ise çalışmaların ardından işletim sisteminin yeni versiyonunun ne kadarlık bir sürede stabil hale geleceği ve yeni çıkış tarihinin ne zaman olduğunun henüz bilinmiyor oluşu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz