Yeni Apple Watch patenti sızdırıldı

Apple Watch için alındığı belirlenen patent, kullanıcılar arasında Apple Watch 2 için mi? sorularına yol açtı…

Attığı her adım ilgiyle takip edilen Apple firmasının son hamlesi teknolojiseverler arasında merak uyandırdı. Çılgın patent başvurularına şahit olduğumuz şirket bu kez esnek ve kavisli ekranlı ürün patenti başvurusunun bilgisi sızdırıldı.

Patent başvurusunun çizimlerinden yola çıkılarak yapılan tahminlerde akıllı saatler için düşünülmüş kavisli bir yapının ilgili şekilde bileği kavrayarak durmasını sağlayan bir yapı olacağı yönünde. Bu şekilde daha uzun bir Apple Watch ekranı üretilebileceği düşünen uzmanlar ayrıca kavisli ekranın getirebiileceği bir çok farklılığın olabileceğini ifade ediyor.

Bunu da Oku: Apple Watch 2’yi Bekleyenlere Kötü Haber

Bilindiği gibi çıktığından bu yana sadece güncellemelerle desteklediği ürünü Apple Watch için önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek bir yenilik haberler gelmiyordu. Meraklıları Apple Watch 2‘yi bekledikleri dönemde böyle bir haber alarak ikinci nesil Apple Watch‘da bu özelliğin olup olmayacağını bekleyebilir ancak bu mümkün değil.

Apple Watch 2‘nin şuana kadar sızan bilgilere göre bilinmeyen bir özelliği hemen hemen kalmadı gibi. Bu kavisli Apple Watch patentinin ise sonraki yıllarda çıkacak bir ürünün parçası olacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz