Zuckerberg : Gelecek Sosyal Platform Sanal Gerçeklik!

Samsung’un Unpacked etkinliğinde sahneye çıkan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Facebook ve sanal gerçeklik hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook 2014 yılında 2 milyar dolar karşılığında sanal gerçeklik firması Oculus’u satın almış ve o günden bu yana hem donanım hem de Facebook içerisinde ciddi bir şekilde sanal gerçeklik çalışmasına başlamıştı. Son dönemde ise bu çalışmanın meyvelerini toplayan Facebook sanal gerçeklik videolarının Facebook üzerinden izlenmesine olanak sağlamıştı.

Bunu da Oku : LG’den Yeni Giyilebilir Teknolojiler!

Etkinlikte sahneye çıkan Zuckerberg, internet siteleri için her zaman 2D görüntülemenin mümkün olduğunu ancak keşfedemediğini ve sanal gerçekliğin burada devreye girdiğini söyleyerek konuşmasına başladı. Ardından Gear VR‘da Samsung ile bir işbirliği yaptıklarını söyleyen Zuckerberg şimdi de Facebook için içerik konusunda Samsung ile sanal gerçeklik üzerinde bir anlaşma yapıldığını duyurdu.

Sanal gerçeklik ürünleri için bir gün ortaya bir kulaklık konuldu ve hem iş hem de iletişim konusunda tamamen bir devrim başladı diyerek devam eden Zuckerberg, Samsung Gear VR‘ın en iyi mobil sanal gerçeklik deneyimi olduğunu ve bu alanda en iyi donanımın ancak en iyi yazılım ile ortaya çıkacağını belirtti. Bu da sanal gerçekliğin geleceği diyen Zuckerberg, yeni sosyal platformun ise sanal gerçeklik olacağını belirtti.

Facebook içerisinde de güçlü bir yazılım ekibi oluşturulduğunu açıklayan Zuckerberg bu ekibin sanal gerçeklik için yeni uygulamalar geliştirmek için sürekli çalıştığını belirtti. Bu uygulamalar ile birlikte önümüzdeki haftalarda Oculus‘un çıkması için oldukça heyecanlı olduklarını belirten CEO Mark, Minecraft‘ın da Oculus içerisinde yer alacağını duyurdu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz