HTC Vive İçin Beklenmeyen Fiyat Etiketi

Sanal gerçeklik piyasasına damga vurması beklenen ürünlerden HTC Vive’ın açıklanan satış etiketleri ucuz fiyat bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Teknolojiseverlerin merakla beklediği HTC Vive sanal gerçeklik başlığının fiyatı açıklandı.

Uygun fiyat bekleyenlerin hayallerini suya düşüren HTC Vive‘ın 799 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacağı açıklandı. Buna göre, geçtiğimiz günlerde açıklanan yaklaşık 900 dolarlık bir donanıma sahip PC’lerde tam kapasite ile çalışabileceği açıklanan ürünün toplam maliyeti 1700 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Bunu da Oku: HTC Vive Büyük Odaları Öneriyor

En büyük rakibi Oculus Rift‘in bile 599 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sunulacağı düşünülürse kullanıcılar şimdiden yüksek fiyata tepki göstermiş bulunuyor.

HTC Vive‘ın rakiplerinden farkı ise ön kamerasının olması ve bu sayede önünüzü de görebilmenizin yanı sıra ekstra sensörler sayesinde sanal gerçeklik cihazlarının yan etkisi olarak görülen baş dönmesi ve mide bulantısı ihtimallerini de sıfıra indirebiliyor. 29 Şubat tarihinde ön siparişlerine başlayacak olan HTC Vive‘ın yüksek fiyatına rağmen büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.