Apple Watch’ta RPG Oyunu Oynanabilecek

Akıllı saatlerde oyun oynamak, özellikle hatırı sayılır grafikli oyunlar oynamak şuan için hayal ancak bunu değiştirmek için Square Enix isimli firma oldukça kararlı…

Akıllı saatler antrenman programı, günlük planlamalar, aktivite takibi, kalp atış hızı gibi klasik özelliklerin yanında farklı uygulamaları da içerisinde barındırıyor. Bu alandaki en büyük eksiklik olan oyun seçenekleri ise hayli kısıtlı durumda. Bu durumu düzeltmek ve akıllı saatlerde oyun çeşitliliği başlatmak amacıyla Square Enix firması büyük bir atılım içine girmiş durumda.

Square Enix Apple Watch‘a yönelik geliştireceğini duyurduğu oyun seçenekleri ile kullanıcıları meraklı bir bekleyiş içine soktu. Özellikle şirketten yapılan açıklamada Apple Watch üzerinden RPG oyunu oynatma hevesi firmanın en büyük iddiası olarak görülüyor.

Bunu da Oku: Apple Watch’a Özel Oyun Pong

Akıllı saatte şuana kadar basit altyapılı ve birbirine benzer oyunlar şuana kadar çıktı ancak RPG tarzı oyunun oynanacağını düşünmek gerçekten Apple Watch kanadında ve akıllı saatlerin tamamı için devrim niteliğinde değerlendirilebilecek bir hamle olacak.

trivia-crack-screenshots

Mobilden sonra akıllı saatlerde de oyun oynama çılgınlığı artarsa bunun ürün satışlarını da etkileyebileceği konuşuluyor. Oyun çılgınları bilindiği gibi mobil cihazların yanı sıra tabletler ve yanlarında taşıyabileceği ürünlerde oyunlarını oynama konusunda yıllar geçtikçe çağ atlamış durumda.

Apple Watch için geliştirilmesi beklenen RPG oyunu ile ilgili ise şimdilik herhangi bir detay yok. Akıllı saatin küçük ekranında kontrollerin nasıl sağlanacağından oyunun oynanış bakımından çekilecek zorluklarının nasıl atlatılacağı ise şimdilik belli değil.

maxresdefault

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

5 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.