İptal Olan Nokia Akıllı Saat’in Görüntüleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz Haziran ayında Microsoft’un duyurduğu Nokia akıllı saatin iptal kararının ardından görüntüleri sızdırıldı.

Microsoft‘un Nokia markasıyla satışa sunmayı planladığı akıllı saat ikinci kez sızdırıldı. Geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız piyasaya sürülmeyeceği açıklanan ürünün neden iptal edildiği sorusu akıllardayken görüntüleri de sızdırıldı.

Çin’in twitter’ı olarak anılan Weibo‘da ortaya çıkan fotoğraflarda bu kez piyasaya çıkmayacak bir ürün sızdırıldı. Daha önceden Moonraker adı ile çıkacağı duyurulan ürünün geçtiğimiz Haziran ayında ilk detayları duyurulmuştu. Sadece çizim halindeki tasarımı bilinen ürünün gerçeğinin ortaya çıkması ile teknoloji meraklıları neyi kaçırdıklarını da görmüş oldu.

Bunu da Göz At: Nokia Moonraker’ın Sızan Görüntüleri

İlk etapta ürünün çizimden ibaret değil, prototipinin hazırlandığı görülüyor. Ürünün iptal edilmesindeki en büyük nedenlerden birinin de Microsoft‘un tasarımı beğenmediği şeklinde yorumlanıyor. Öte yandan ürünün çizimlere benzer olması da tüm bu sürecin gerçekliğini gözler önüne seriyor.

Microsoft‘un Nokia markasıyla satışa sunmayı planladığı ürün, değişikliklere uğrayarak son halini alacaktı ancak Microsoft‘un bu projesinin şimdilik rafa kalktığını söylememiz mümkün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.