Samsung Gear S Akıllı Saatler iPhone Desteğine Kavuştu

Samsung Gear S model akıllı saatleri için uzun süredir üzerinde çalıştığı iPhone desteğini nihayet getirdi. İşte, Gear S akıllı saatler için iOS uygulaması detayları. 

2015 yılının ortasından beri çalışma yapan Samsung nihayet iPhone kullanıcılarının, Gear S model akıllı saatlerini kullanabilmesi için geliştirdiği iOS uygulamasını yayınladı. Yayınlanan iOS uygulaması ile birlikte iPhone kullanıcılar bundan böyle Samsung Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 ürünülerini rahatlıkla kullanabilecek.

Bunu da Oku : Gear S Modelleri için iOS Desteği Tamamlanıyor

Samsung Gear S ismi ile yayınlanan uygulama ile birlikte iPhone kullanıcıları Gear model akıllı saatleri üzerinde uygulama indirmek, akıllı telefon üzerinden gelen bildirimleri görebilmek, Gear’ımı bul özelliğini kullanabilmek, sağlık verilerini eşleştirmek ve S Health üzerinden bu verileri takip edebilmek gibi özellikleri kullanabilecek.

Samsung Gear Fit 2 için ise firma farklı bir uygulama yayınlamayı tercih etmiş ve Samsung Gear Fit isminde bir uygulama daha bulunuyor. Bu uygulama sayesinde ise iPhone kullanıcıları, Gear Fit 2 üzerinde bildirimleri görebilme, Gear’ımı bul özelliğini kullanabilme, müzik yönetimi yapabilme ve S Health üzerinden sağlık bilgilerini takip edebilme gibi özellikleri kullanabiliyor.

Buradan devam ederek Gear S akıllı saatler için iOS uygulamasını, buradan devam ederek de Gear Fit 2 için iOS uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamaları kullanabilmek için iPhone 5 ve üstü bir modele ve iOS 9 işletim sistemine ihtiyaç duyuluyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.