Samsung’dan Sanal Gerçeklik Kamerası Geliyor!

Samsung’un sanal gerçeklik kamerası Gear VR için 360 derece video kayıt yapabilen bir kamera üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ürünün ismi ise Samsung Gear 360.

Teknoloji devlerinden Samsung sanal gerçeklik pazarının en hızlı oyuncularından biri ve bu durum belliki 2016 yılında da değişmeyecek. Samsung cephesinden son gelen sızıntılara göre firma sanal gerçeklik başlığı Gear VR için 360 derece video kayıt yapabilen bir kamera sistemi üzerinde çalışıyor.

Bunu da Oku : Çocuklara Özel Akıllı Saat DokiWatch Tanıtıldı!

Samsung’un geçen seneden beri Project Beyond VR ismi ile bir sanal gerçeklik kamerası üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. Gelen haberlerde ise firmanın Güney Kore’de Gear 360 isminin ticari haklarını fotoğraf ve video alanında aldığı yer alıyor. Buradan da sona yaklaştığı belirtilen ürün için Samsung’dan yakın zamanda bir tanıtım bekleniyor.

Samsung’dan ürün hakkında gelen bilgilere göre Gear 360‘ın özellikle son kullanıya hitap etmesi için çalışıldığı, tasarımının ve fiyatının da bu odakta olacağı belirtiliyor. Sanal gerçeklik kamerasının yapabilecekleri için ilk gelen tahmin ise çekilen videoların canlı olarak Gear VR başlıklarda izlenebilecek olması şeklinde.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.