Sony ‘Future Lab Program’ ile Çığır Açacak

Japon devi Sony, ürünlerini piyasaya sunmadan önce kullanıcıların fikirlerini alacağı bir platform oluşturuyor. Tanıtılacak ilk ürün ise şimdiden merak konusu oldu…

Son yıllarda giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda atak yapan Sony, yeni bir proje geliştirdi.

Future Lab Program adı altında araştırma ve geliştirme projesi yapan Japon devi Sony, bu şekilde geliştirilmekte olan konsept çalışmalarını meraklılarıyla buluşturacak. Böylelikle kullanıcılardan gelecek geri bildirimleri ürünler üzerine direkt uygulayacak olan firma, ürünleri piyasaya çıkartmadan kusursuzluğu yakalamayı planlıyor.

Bunu da Oku: Walkman efsanesi geri dönüyor

Bu çalışma ile ilk olarak N adı verilen giyilebilir bir ürün tanıtılmaya çalışılacağı tahmin ediliyor. Sony’den yapılan gizemli açıklamada bu giyilebilir ürünün müzik ve ses gibi işitsel öğeleri eller serbest şekilde kullanılabilen bir ürün olacağını ifade ediliyor. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan çalışmada kulağa kulaklık takmadan ve eller serbest şekilde kullanıcı arayüzü olan bu ürün şimdiden merak konusu olmaya başladı.

SXSW etkinliğinde tanıtılması beklenen konsept uygulamanın yanında Future Lab Program kapsamındaki diğer çalışmaların da gösterileceği belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.