Android Wear için BlackBerry Messenger Yolda!

BlackBerry’nin akıllı telefonlar için geliştirdiği anlık mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger şimdi de Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saatlere geliyor. 

Son zamanlarda büyük sıkıntılar içerisinde kalan ancak CEO değişikliği ile kendini toparlayan akıllı telefon üreticisi BlackBerry, daha dik durabilmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. BlackBerry’nin attığı en son adım ise giyilebilir teknolojiler için oldu. BlackBerry cephesinden gelen haberlere göre şirket BlackBerry Messenger uygulaması ile Android Wear‘lı akıllı saatlere girmeye hazırlanıyor.

Akıllı telefonlarda tüm platformlar için yayınlanan BlackBerry Messenger bu özelliği ile dikkat çekmiş ve güzel bir de başarı elde etmişti. BlackBerry, bu başarısını devam ettirmek için mesajlaşma uygulamasını yeni platformlar için çıkarmaya devam edeceğini ve bu platformlardan şimdiki adımının da Android Wear olduğunu belirtti. Gelen bilgilere göre BlackBerry Messenger içinde bulunduğumuz yılın ilk çeyreğinde Motorola Moto 360, LG G Watch R, Sony SmartWatch 3 gibi Android Wear‘lı akılı saatlerde yerini alacak.

Şirket uygulamanın nasıl çalışacağı hakkında bir bilgi vermezken uygulamanın başlı başına yeni bir uygulama mı yoksa akıllı telefonlardaki BlackBerry Messenger uygulamasından bildirimler sunan ve cevaplama yeteneği olan bir uygulama mı olacağı merak ediliyor. Tahminlere göre ise Android Wear için bağımsız bir uygulama olacak olan BlackBerry Messenger‘da sesli cevaplama ve önceden belirtilmiş cevaplar gibi yanıtlama yöntemleri bulunacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.