Doze Modu Android Wear ile Akıllı Saatlere de Geliyor!

Google’ın Android 6.0 Marshmallow ile akıllı telefon pil ömürlerinin daha uzun dayanabilmesi için getirdiği Doze Modu, Android Wear ile akıllı saatlere de geliyor.

Mobil cihazların en büyük problemlerinden biri batarya süresi. Tüm üreticiler bu problemin üzerinde çalışsa da hala tam olarak çözülmüş değil. Teknoloji devi Google ise Android için getirdiği en son sürüm olan 6.0 Marshmallow ile bu duruma Doze mod adını verdiği bir yenilik ile cevap vermişti. Google’ın şimdi aynı yeniliği Android Wear ile birlikte akıllı saatlere de uygulayacağı ortaya çıktı.

Bunu da Oku : Android Wear ile Sesli Görüşme Mümkün Olacak!

Doze modunda akıllı telefonlarda tam anlamıyla ne yaptığı bilinmiyor ancak akıllı telefonları uçak moduna yakın bir hale getirerek pil ömrüne katkıda bulunuyor. Telefon harekete geçtiğinde ise telefonu hızlı bir şekilde eski haline döndüren Doze mod mecburi olmasının yanında birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılıyor. Hal böyle olunca da Google bu sistemi giyilebilir işletim sistemi Android Wear‘a da getirmeye karar vermiş.

doze mod copy

Geçtiğimiz hafta duyurulan yeni Android Wear sürümü ile gelecek olan Doze modun şimdiden akıllı saatlerin pil performanslarına nasıl bir etki edeceği merak edilmeye başlandı. Yeni Android Wear sürümünün Doze mod ile birlikte, uygulama izinlerinde hakimiyet, arama yapma ve cevaplama, yeni saat arayüzleri, mikrofonun aktif olması, iyileştirmeler ve performans artışı gibi birçok yenilik getirmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.