Oculus Rift’e Özel PC’ler Ön Siparişte

Merakla beklenen Oculus Rift’i çalıştıracak şekilde tasarlanmış PC kasalarının ön sipariş tarihi başlıyor.

Dünyanın merakla beklediği Oculus Rift’in önümüzdeki ay satışa çıkacağı açıklanmıştı. Şimdi ise Oculus Rift’i çalıştıracağı tescillenmiş ve en iyi performansla kullanabileceğiniz PC modelleri de ön siparişle satışa çıkıyor.

Amazon, Microsoft Store ve Best Buy üzerinde Oculus Rift‘i çalıştırmaya hazır şekilde satılacak PC’lerin 16 Şubat ve TSİ 18:00’de hazır olacağı ifade ediliyor. Bu PC’lerden kısaca bahsetmek gerekirse, Asus, Dell ve Alienware markaları ile satışa çıkacak PC kasalarının 1499 dolarlık başlangıç fiyatı olmak üzere 3000 dolara kadar farklı paketleri olacağı ifade edildi.

Bunu da Oku: Yeni Oculus Rift’e 4 USB Port

Tek başına Oculus Rift gözlüğünün 599 dolar olduğu düşünülürse sanal gerçekliğe kavuşabilmeniz için epey para harcamanız gerekmekte. Bahsedilen PC’lerin özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

En ucuz kasa olan ASUS
1499 dolar – Intel Core i5 işlemci, Nvidia GeForce GTX 970 ekran kartı ve 8 GB RAM

En pahalı kasa olan Dell Alienware 51
3149 dolar – Core İ7 işlemci, 16 GB RAM, GTX 980 ekran kartı

Oculus Rift‘in 28 Mart‘ta satışa çıkacağı düşünülürse ve bu pc kasalarının teslimat tarihinin ise 23 Nisan olduğu görülürse sanal gerçekliğe evinizde kavuşmak için çok da uzun bir zaman kalmadığı fikrine alışıyorsunuz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.