Garmin’den Analog Tasarımlı Akıllı Saat Vivomove

Son zamanlarda giyilebilir ürünlere yoğunlaşan Garmin firması şık bir tasarıma ve analog yapı sahip olan akıllı saati Vivomove’u duyurdu.

Akıllı saat pazarında yuvarlak, kare ve kavisli gibi birçok farklı tasarıma sahip ürün bulunuyor. Ancak bu ürünlerin neredeyse tamamı dokunmatik ve renkli bir ekrana sahip. Pazarda farklılık oluşturmak isteyen Withings gibi firmalar ise klasik saat tasarımında analog yapılı akıllı saatler üretmenin peşinde. Bunun son örneği ise Vivomove akıllı saati ile Garmin.

Bunu da Oku : Nokia, Witihngs’i 170 Milyon Euro’ya Satın Aldı!

Görünüş olarak tamamıyla klasik bir saati andıran Garmin Vivomove içerisinde bulundurduğu teknik detaylar ve sensörler sayesinde oldukça akıllı bir saat. Üzerinde bulunan sensörler sayesinde atılan adım, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi bilgileri takip edebilen ürün aynı zamdan kullanıcısının uyku takibini de yapabiliyor.

Vivomove üzerinde kullanıcısını bilgilendirebileceği bir ekran olmamasına rağmen yerleştirilen işaretçiler sayesinde kullanıcısını adım atma ve hareket etme konusunda uyarabiliyor. Bu uyarıların dışında kalan bilgileri ise Bluetooth yolu ile iOS, Android ve Windows Phone uygulamasına aktararak kullanıcısını bilgilendiriyor.

Kayış ve renk farklılıkları ile birlikte spor, klasik ve premium olarak 3 farklı seçeneğe sahip olan Garmin Vivomove’un fiyatı 150 dolardan başlayıp 300 dolara kadar çıkıyor. Ürünün çıkış tarihi ise net olmamakla birlikte önümüzdeki ay olarak gösteriliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.