Geliştiriciler Apple Watch’u İkinci Plana Attı

Apple Watch’un geliştiriciler tarafından ikinci plana atıldığı konuşuluyor. İddianın sahibi düşüncesini rakamlara dayanarak destekliyor…

Apple‘ın giyilebilir teknoloji konusuna giriş yaptığı ürün olan Apple Watch‘a geliştiricilerin ilgisinin zamanla azaldığı belirtiliyor.

İddianın sahibi ise uygulama geliştiricilere mobil veri tabanı sağlayan Realm şirketinin başkan yardımcısı. Tim Anglade‘nin açıklamasına göre haftalık olarak iOS için 1000, tvOS için 10 farklı uygulama geliştirildiği belirtilirken bu rakamın watchOS‘ta 1 olduğunu ifade etti.

Bunu da Oku: Apple Watch’a Yeni Güncelleme ve Yeni Özellikler

Anglade açıklamasında tvOS‘a gösterilen ilginin Apple Watch‘un ilk zamanlarındaki gibi yoğun olduğunu söylerken Apple Watch’a olan bu ilgisizliğin nedenini de ortaya koydu. Anglade’nin açıklamasına göre Apple Watch’un uygulama geliştiricileri yeniden üzerine çekebilmesi için gereken şey iPhone’dan bağımsız olarak çalışabilmesi olacağı belirtildi.

Yeni Apple Watch’un iPhone 7 ile birlikte sonbaharda tanıtılması beklenirken piyasaya sunulacak yeni ürünün en büyük özelliğinin iPhone’dan tam bağımsız olarak çalışacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.