360 derece Görüntü Çeken Denizaltı Drone’u Geliyor

İnsansız hava araçlarından sonra denizaltı drone’u olarak adlandırılabilecek bir ürün hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Hem de VR görüntü alabiliyor…

Havada dolaşan insansız aletlerden sıkılanlara müjdemiz var. Artık sualtında da gezdirebileceğiniz ve 360 derece görüntü kaydedebileceğiniz insansız deniz aracının tanıtımı gerçekleşti.

Seawolf VR360 adı ile duyurulan ve denizaltı drone‘u olarak adlandırılabilecek olan ürün, kumandayla kontrol ediliyor. 360 derece sanal gerçeklik uyumlu görüntüler kaydedebilen ürüne bu çekimi yapabilmek için GoPro’nun yanı sıra Luna veya benzeri diğer sanal gerçeklik kameraları da takılabiliyor.

Bunu da Oku: Apple Watch ile Drone Kontrol Edilebilecek

25 metreye kadar dalış yapabilen ürün 9 kilo ağırlığında ave saatte 2 deniz mili (yaklaşık 3 km/s) hızla sualtında ilerleyebiliyor. Chrome ve Challenger adlı iki modelle birlikte tanıtılan Seawolf VR 360‘ın teknik özellik olarak farkının yanında en büyük artısının VR görüntü kaydı alınabilmesi olarak değerlendiriliyor.

Henüz fiyatı netleşmeyen ürünün 1000 dolardan biraz daha fazla olabileceği tahmin ediliyor. Tahminler ise aynı markanın farklı modelleri ile karşılaştırılarak gerçekleştiriliyor. Seawolf Sport modelinin 999 dolardan satışa sunulacağı düşünülürse şimdiden para biriktirmek isteyenler için hala zaman var.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.