iOS Kullanıcılarına YouTube Müjdesi

Android telefon sahipleri artık iOS’lulara YouTube üzerinden 360 derece video izleyebildiğini göstererek hava atamayacak. Çünkü artık iOS’ta da aynı özellik olacak.

İlk olarak nedeni bilinmeyen şekilde sadece Android uygulamasına 360 derece video desteği çıkartan Youtube, uzun bir bekleyişin ardından iOS kullanıcılarını da düşündü. Apple kullanıcılarının sanal alemde 360 derece video görüntülemesinde bir hayli sorun yaratan uygulamada geliştirme yapılarak iOS sahiplerinin de yüzü güldürüldü.

Bunu da Oku: Mars’ta 360 Derece Çekim Youtube’da

Android safhında olduğu için YouTube’un bir süre iOS‘a sanal gerçeklik desteği vermemesi kullanıcılara anlamasız geliyordu. Sırf bu yüzden işletim sistemi değiştiren var mıdır bilinmez ancak YouTube üzerinden artık iOS cihazlarınızla videolar izleyebilirsiniz.

YouTube, bu özelliği ile 360 derece video konusunda çok daha geniş bir kitleye hitap etmiş oldu. YouTube‘un yeni çıkacak güncellemeleri hala önce Android‘e sunup sunmayacağı henüz bilinmese de YouTube‘un kullanıcılar arasında konuşulan büyük bir sorunu böylelikle halletiğini ortaya koydu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.